Meniu site
Statistici

Total online: 1
Vizitatori: 1
Utilizatori: 0
Formularul pentru autentificare

Andrei Enoiu-PânzariuLuni, 2018-11-19, 3:09 PM
 Premii obținute cu elevii și studenții

TROFEE ȘI PREMII SPECIALE OBȚINUTE CU ELEVII ȘI STUDENȚII

 

2015-2016

 

- Premiul Special pentru interpretarea piesei preclasice la Festivalul de Interpretare Pianistică  „FortePiano”, Iași, eleva Șerban Paula, clasa a V-a

- Marele Premiu al Categoriei „Suflători” la Concursul Național de Interpretare „Dan Cumpata”, București, studentul Olărașu Tudor, Master I - Corn

 

2014-2015

 

- Premiul Special pentru interpretarea piesei moderne la Festivalul ProPiano, Iași, eleva Șerban Paula, clasa a IV-a

- Premiul Special pentru interpretarea piesei clasice la Concursul Național de interpretare pianistică „Piano ArtIS”, Iași, eleva Șerban Paula, clasa IV-a

 

2013-2014

- Premiul Special pentru Piesa Modernă la Festivalul ProPiano, Iași, eleva Șerban Paula, clasa a III-a

 

2012-2013

- Marele Premiu la Concursul Național de Interpretare Muzicală „Dimitrie Cuclin”, Galați, elevul Mantale Florin, cl. X

- Premiul Special la Concursul Național de Interpretare Muzicală „Dimitrie Cuclin”, Galați, elevul Mantale Florin, cl. X

- Marele Premiu la Concursul Național de Interpretare și Creație Muzicală „Paul Constantinescu”, Ploiești, elevul Mantale Florin, cl. X

- Premiul Criticii Muzicale Mihail Jora, acordat de Uniunea Criticilor, Redactorilor și Realizatorilor Muzicali, Ploiești, elevul Mantale Florin, cl. X
- Marele premiu al categoriei B la Festivalul ProPiano, Iași, elevul Mantale Marius, cl. XII

- Marele Premiu la Concursul Național de Pian „Carl Czerny”, Piatra Neamț, elevul Mantale Marius, cl. XII
- Marele Premiu la Concursul Național de Interpretare a Muzicii Românești pentru Pian „Brave Claviaturii”, București, elevul Mantale Florin, cl. X

- Marele Premiu la Concursul Internațional de Interpretare „George Georgescu” a XXI-a ediție, Tulcea, elevul Marius Mantale, cl. XII

 

2011-2012

- Marele premiu al categoriei C la Festivalul ProPiano, Iași, elevii Florin Mantale și Adrian Cojocariu

 

PREMII INTERNAŢIONALE OBȚINUTE CU ELEVII ȘI STUDENȚII

 

2016-2017

- Premiul I la Concursul Internațional de Interpretare Instrumentală „Ioan Goia”, Iași, studenta Ichim Alexandra, anul I - Corn

- Premiul II la Concursul Internațional de Interpretare Instrumentală „Ioan Goia”, Iași, studentul Basăscu Sergiu, anul I - Corn

- Premiul II la Concursul Internațional de Interpretare Instrumentală „Ioan Goia”, Iași, studenta Nițelia Andreea, anul I - Oboi

- Premiul III la Concursul Internațional de Interpretare „George Georgescu”, Tulcea, elevul Gheorghiu Vlad, clasa a X-a - Pian

 

2015-2016

- Premiul I la Concursul Internațional de Interpretare Instrumentală „Ioan Goia”, Iași, studentul Chirvase Teodor, anul III - Corn

- Premiul I la Concursul Internațional de Interpretare Instrumentală „Ioan Goia”, Iași, studentul Cobasa Cosmin, anul III - Corn

 

2014-2015

- Premiul II la Concursul Internațional de interpretare pianistică „Lira de Aur”, Suceava, eleva Șerban Paula, clasa a IV-a

- Premiul I la Concursul Internațional de Interpretare Instrumentală „Ioan Goia”, Iași, studentul Chirvase Teodor, anul II - Corn

 

2012-2013

- Premiul II la Concursul Internaţional de Interpretare Instrumentala -  CRAIOVA PIANO, elevul Marius Mantale, cl. XII

- Premiul I   la Concursul Internaţional de Interpretare Instrumentala -  CRAIOVA PIANO, elevul Cojocariu Adrian, cl. XII

- Premiul I  la Concursul Internațional de Interpretare „George Georgescu” a XXI-a ediție, Tulcea, elevul Marius Mantale, cl. XII

- Premiul I  la Concursul Internațional de Interpretare „George Georgescu” a XXI-a ediție, Tulcea, elevul Florin Mantale, cl. X

- Premiul II  la Concursul Internațional de Interpretare „George Georgescu” a XXI-a ediție, Tulcea, elevul Trufia Alex, cl. VII

- Premiul III  la Concursul Internațional de Interpretare „George Georgescu” a XXI-a ediție, Tulcea, elevul Cojocariu Adrian, cl. XII

- Premiul III la  Concorso „Argento” a XVI-a ediție - Bari, Italia, elevul Marius Mantale, cl. XII

 

2011-2012

- Premiul II la Concursul Internațional de interpretare pianistică „Lira de Aur”, Suceava, elevul Trufia Alex, cl. VI

- Premiul II la Concursul Internațional de interpretare pianistică „Lira de Aur”, Suceava, elevul Cojocariu Adrian, cl. XI

- Premiul III la Concursul Internațional de interpretare pianistică „Lira de Aur”, Suceava, elevul Mantale Florin, cl. IX

 

2010-2011

- Premiul I la Concursul Internațional de Interpretare „George Georgescu” Tulcea, elevul Cojocariu Adrian, cl. X

- Premiul I la Concursul Internațional de Interpretare instrumentală „Lira de Aur” Suceava, elevul Cojocariu Adrian, cl. X

- Premiul II la Concursul Internațional de Interpretare instrumentală „Lira de Aur” Suceava, elevul Mantale Marius, cl. X

- Premiul II la Concursul Internațional de Interpretare instrumentală „Lira de Aur” Suceava, elevul Mantale Florin, cl. VIII

- Premiul III la Concursul Internațional de Interpretare „George Georgescu” Tulcea, elevul Mantale Marius, cl. X

- Mențiune la Concursul Internațional de Interpretare „George Georgescu” Tulcea, elevul Mantale Florin, cl. VIII

 

2009-2010

- Premiul II la Concursul Internaţional de interpretare „George Georgescu” Tulcea, elevul Todică George, cl. X

- Premiul I la Concursul Internațional de interpretare „Orpheus”, Tg-Jiu, eleva Mănăstireanu Ana Mădălina, cl. VIII

- Premiul II la Concursul Internațional de interpretare „Orpheus”, Tg-Jiu, elevul Pîrvu Răzvan, cl. X

- Premiul I la Concursul Internaţional de interpretare „Lira de Aur” Suceava, eleva Mănăstireanu Ana Mădălina, cl. VIII

- Premiul I la Concursul Internaţional de interpretare „Lira de Aur” Suceava, elevul Todică George, cl. X

- Premiul II la Concursul Internaţional de interpretare și compoziție ,,Carl Filtsch” Sibiu, eleva Mănăstireanu Ana Mădălina, cl. VIII

 

2008-2009

- Premiul II la Concursul Internaţional de interpretare „George Georgescu” Tulcea, elevul Todică George, cl. IX

- Premiul I la Concursul Internaţional de interpretare „Lira de Aur” Suceava, eleva Mănăstireanu Ana Mădălina, cl. VII

- Menţiune la Concursul Internaţional de interpretare „Carl Filtsch” Sibiu, eleva Mănăstireanu Ana Mădălina, cl. VII

 

 

PREMII NAŢIONALE OBȚINUTE CU ELEVII ȘI STUDENȚII

 

2016-2017

- Premiul III la Concursul Național de Interpretare „Ada Ulubeanu”, București, elevul Gheorghiu Vlad, clasa a X-a

- Premiul I la Concursul Național de Interpretare „Dan Cumpătă”, București, studenta Ichim Alexandra Florentina, anul I - Corn

- Premiul II la Concursul Național de Interpretare „Dan Cumpătă”, București, studentul Cobasa Cosmin, anul III - Corn

- Premiul II la Festivalul de Interpretare Pianistică  „FortePiano”, Iași, eleva Șerban Paula, clasa a VI-a

- Premiul II la Festivalul de Interpretare Pianistică  „FortePiano”, Iași, elevul Ambrosă Vlad, clasa a IV-a

- Premiul III la Festivalul de Interpretare Pianistică  „FortePiano”, Iași, elevul Gheorghiu Vlad, clasa a X-a

 

2015-2016

- Premiul I la Concursul Național de Interpretare „Dan Cumpătă”, București, studentul Olărașu Tudor, Master I - Corn

- Premiul I la Concursul Național de Interpretare „Dan Cumpătă”, București, studentul Chirvase Teodor, anul III - Corn

- Premiul I la Festivalul de Interpretare Pianistică  „FortePiano”, Iași, eleva Șerban Paula, clasa a V-a

- Premiul II la Festivalul de Interpretare Pianistică  „FortePiano”, Iași, elevul Ambrosă Vlad, clasa a III-a

- Premiul III la Festivalul de Interpretare Pianistică  „FortePiano”, Iași, eleva Ciorap Ana-Maria, clasa a III-a

- Premiul III la Festivalul de Interpretare Pianistică  „FortePiano”, Iași, elevul Gheorghiu Vlad, clasa a IX-a

 

2014-2015

- Premiul de Excelență la Festivalul ProPiano, Iași, eleva Șerban Paula, clasa a IV-a
- Premiul de Excelență la Festivalul ProPiano, Iași, elevul Ambrosă Vlad, clasa a II-a
- Premiul de Merit la Festivalul ProPiano, Iași, eleva Ciorap Ana-Maria, clasa a II-a
- Premiul III la Concursul Național de interpretare pianistică „Piano ArtIS”, Iași, eleva Șerban Paula, clasa a IV-a

 

2013-2014

- Premiul de Excelență la Festivalul ProPiano, Iași, eleva Șerban Paula, clasa a III-a
- Premiul III la Concursul Național de interpretare pianistică „Piano ArtIS”, Iași, eleva Șerban Paula, clasa a III-a

 

2012-2013

- Premiul I la Concursul Național de Interpretare și Creație Muzicală „Paul Constantinescu”, Ploiești, elevul Mantale Florin, cl. X
- Premiul I la Concursul Național de pian „Carl Czerny” Piatra Neamț, elevul Adrian Cojocariu, cl. XII
- Premiul I la Concursul Național „Craiova Piano”, Craiova, elevul Adrian Cojocariu, cl. XII
- Premiul II la Concursul Național „Craiova Piano”, Craiova, elevul Marius Mantale, cl. XII
- Premiul de Excelență la Festivalul ProPiano, Iași, elevul Trufia Alex, cl. VII
- Premiul III la Concursul Național de interpretare pianistică „Piano ArtIS”, Iași, elevul Trufia Alex, cl. VII

 

2011-2012

- Premiul Special la Festivalul ProPiano, Iași, elevul Mantale Florin, cl. IX

- Premiul de Excelență la Festivalul ProPiano, Iași, elevul Trufia Alex, cl. VI

- Premiul de Excelență la Festivalul ProPiano, Iași, elevul Mantale Florin, cl. IX

- Premiul de Merit la Festivalul ProPiano, Iași, eleva Daria Duca, cl. II

- Premiul de Merit la Festivalul ProPiano, Iași, eleva Șerban Paula, cl. I

- Premiul de Excelență la Festivalul ProPiano, Iași, elevii Florin Mantale și Adrian Cojocariu

- Premiul de Merit la Festivalul ProPiano, Iași, elevul Cojocariu Adrian, cl. XI

- Premiul I la Concursul Național de interpretare pianistică „Piano ArtIS”, Iași, elevul Florin Mantale, cl. IX

- Premiul I la Concursul Național de interpretare pianistică „Piano ArtIS”, Iași, elevul Adrian Cojocariu, cl. XI

- Premiul Special la Concursul Național de interpretare pianistică „Piano ArtIS”, Iași, elevul Adrian Cojocariu, cl. XI

- Premiul III la Concursul Național de interpretare pianistică „Piano ArtIS”, Iași, elevul Trufia Alex, cl. VI

 

2010-2011

- Premiul I la Concursul Național de Interpretare „Paul Constantinescu” București , elevul Ciulin Alex, cl. V

- Premiul I la Concursul Național de pian „Piano ArtIS” Iași, elevul Mantale Marius, cl. X

- Premiul I la Concursul Național de Interpretare „Primăvara Artelor” Bacău, elevul Ciulin Alex, cl. V

- Premiul I la Concursul Național de Interpretare „Primăvara Artelor” Bacău, eleva Trofin Ruxandra, cl. XI

- Premiul III la Concursul Național de pian „Carl Czerny”Piatra Neamț, elevul Marius Mantale, cl. X

- Premiul III la Concursul Național de pian „Piano ArtIS” Iași, elevul Mantale Florin, cl. VIII

- Premiul III la Concursul Național de Canto „Achim Stoia”Iași, eleva Vornicu Diana, cl. IX

- Mențiune la Concursul Național de pian „Carl Czerny” Piatra Neamț, elevul Florin Mantale, cl. VIII

- Mențiune la Concursul Național de pian „Piano ArtIS” Iași, elevul Cojocariu Adrian, cl. X

- Mențiune la Concursul Național de Canto „Achim Stoia” Iași, elevul Munteanu Mădălin, cl. XII

 

2009-2010

- Premiul I la Concursul Național „Craiova Piano”, Craiova, elevul Todică George, cl. X

- Premiul I la Concursul Național „Paul Constantinescu” Ploieşti, elevul Todică George, cl. X

- Premiul II la Concursul Național „Carl Czerny” Piatra Neamț, eleva Mănăstireanu Ana Mădălina, cl. VIII

- Premiul III la Concursul Național „Carl Czerny” Piatra Neamț, elevul Todică George, cl. X

 

2008-2009

- Premiul I la Concursul Naţional „Carl Czerny” Piatra Neamţ, eleva Mănăstireanu Ana Mădălina, cl. VII

 

2007-2008

- Premiul II la Concursul Naţional „Carl Czerny” Piatra Neamţ, eleva Mănăstireanu Ana Mădălina, cl. VI

 

2006-2007

- Premiul I la Concursul Naţional „Carl Czerny” Piatra Neamţ, eleva Mănăstireanu Ana Mădălina, cl. V

 

PREMII LA OLIMPIADELE DE MUZICĂ OBŢINUTE CU ELEVII

2013-2014

- Premiul III la Olimpiada Zonală - Moldova, clasele III-VIII, Galați, eleva Șerban Paula, clasa a III-a

 

2012-2013

- Premiul III la Olimpiada Națională de Muzică, Alba Iulia, elevul Marius Mantale, cl. XII

- Mențiune la Olimpiada Națională de Muzică, Alba Iulia, elevul Florin Mantale, cl. X

 

2011-2012

- Premiul I la Olimpiada Zonală - Moldova, clasele III-VIII, Botoșani, elevul Trufia Alex, cl. VI

- Premiul I la Olimpiada Zonală - Moldova, clasele III-VIII, Botoșani, elevul Ciulin Alex, cl. VI

- Premiul II la Olimpiada Naţională de Muzică, clasele III-VIII, Ploieşti, elevul Ciulin Alex, cl. VI

 

2010-2011

- Premiul I la Olimpiada Zonală – Moldova, clasele III-VIII, Iași, elevul Ciulin Alex, cl. V

- Premiul II la Olimpiada Zonală – Moldova, clasele III-VIII, Iași, elevul Mantale Florin, cl. VIII

- Premiul II la Olimpiada Naţională de Muzică, clasele III-VIII, Timişoara, elevul Ciulin Alex, cl. V

 

2009-2010

- Premiul I la Olimpiada Zonală - Moldova, clasele III-VIII, Bacău, eleva Mănăstireanu Ana Mădălina, cl. VIII

- Premiul III la Olimpiada Naţională de Muzică, Bistrița, elevul Todică George, cl. X

 

2008-2009

- Premiul I la Olimpiada Zonală – Moldova, Galaţi, eleva Mănăstireanu Ana Mădălina, cl. VII

- Premiul III la Olimpiada Naţională de Muzică, Bucureşti, elevul Todică George, cl. IX

 

2007-2008

- Premiul I la Olimpiada Zonală – Moldova, Botoşani, eleva Mănăstireanu Ana Mădălina, cl. VI

- Premiul II la Olimpiada Naţională de Muzică, Cluj, eleva Mănăstireanu Ana Mădălina, cl. VI

 

2006-2007

- Premiul I la Olimpiada Zonală – Moldova, Galaţi, eleva Mănăstireanu Ana Mădălina, cl. V

- Premiul II la Olimpiada Naţională de Muzică, Bucureşti, eleva Mănăstireanu Ana Mădălina, cl. V

Calendar
Copyright MyCorp © 2018
Creator de site-uri gratuite — uCoz